Dersomani.com Piyasadaki Bilgisayar Destekli Eğitim Programlarından Neden Farklı?

1483977490

- Sistemin öğrenciye en büyük katkısı, öğrencinin bir süre sonra öğrenme sorumluluğunu üstüne almasını sağlamasıdır.

- Çünkü sistemimizde öğrenciler öğrenmenin eğlenceli yüzüyle tanışır.

- Dersomani’de çocuklar birer soru makinesi değildir. Onlar kendi öğrenmelerinin sorumluluğunu üstlenmiş bireylerdir. Bu nedenle de sistemde tek ölçme aracı çoktan seçmeli sorular değildir. Çünkü başarı üç -dört şık arasına sıkıştırılmamalıdır.

- Dersomani’de eğitim videoları sadece basit birer konu anlatımı değildir.Konunun başrol oyuncusu olan kavram ve bu kavramın diğer konu alanlarındaki kavramlarla ilişkileri de ortaya konur.

- Kavramlar, kavramlar arası ilişkiler ve kavramlarla işlemler arası ilişkiler çok boyutlu olarak sorgulatılır.

- Sistemimizde öğrenciler “ne bildiklerinin, ne kadar bildiklerinin ve daha neyi bilmeleri gerektiğinin” farkına varırlar.

- Dersomani de öğrencilerin bir şeyi “Nasıl” yapacaklarını öğrenmiş olmaları yeterli değildir. Önemli olan “Neden” bu şekilde yapacaklarını biliyor olmalarıdır.

- Ders içerikleri çok geniştir.

- Dersomani’nin öğrencilere en büyük katkısı tekrarlarla kaybedecekleri zamanı onları geri kazandırması ve öğrencinin bilgiyi kendisinin keşfetmesine rehberlik etmesidir.

- Tüm etkileşimli uygulamalar uzman bir kadro tarafından titizlikle ve sadece dersomani öğrencilerine özel tasarlanmıştır.